Upínacie pásy s račňou

Vyrobené v súlade s technickou normou EN 12195-2. Základná konštrukcia pozostáva z napínacieho prvku, textilného popruhu a ukončovacích prvkov. Samotný popruh je vyrobený z materiálu polyester 100% (PES), rozťažnosť popruhu je maximálne 4%. Štandardné dĺžky upínacích pásov  L  sú 6, 8, 9 a 10 m. 

 

 

 

 

 

Upínací systém je možné dodať jednodielny alebo dvojdielny.

 

Napínacím prvkom je račňa, ktorá vyvoláva a udržuje napínaciu silu v systéme. Račne sú charakterizované dvomi údajmi upínacích síl pre trecie viazanie: STF (standard tension force) – zostatková sila po uvoľnení páky račne a SHF (standard hand force) – normálna ručná sila ovládania páky - 500N (50 kg), tieto sú uvádzané tiež na výrobnom štítku. Dodať je možné tiež račne s dlhšou pákou a vyššou STF,  ktoré spĺňajú normu VDI2700.

 

 

Zakončenie dvojdielneho systému je možné prostredníctvom rôznych typov hákov

 

RÔzne typy hákov

 

 

 

 

Upínacie pásy s pružinovou sponou sú vyrábané z jednovrstvých textilných PES pásov šírky 25 a 35 mm. Zakončené sú pružinovou sponou, ktorá mechanicky zaisťuje popruh a náklad. 

 

 

 

 

 

Upínacia sila kompletného systému LC  je daná šírkou popruhu. Tabuľka zachytáva rôzne šírky a upínacie sily.


 

 

Kontaktný formulár
Pre všeobecné otázky ohľadom zariadení, poskytovaných služieb či akékoľvek iné otázky prosím použite následovný kontaktný formulár.
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia